بلیط چارتر

بلیط چارتر ، رزرو بلیط چارتر ، رزرو آنلاین بلیط چارتر ، پرواز چارتر ، خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط پرواز چارتر

 

بلیط چارتر و معرفی چارتر، اگر بخواهیم به معرفی بلیط چارتر بپردازیم باید اشاره کنیم که این نوع بلیط ها توسط برخی از دفاتر خدمات مسافرتی و شرکت ها به فروش می رسد. شیوه کار این دفاتر و شرکت ها بدین صورت است که آنان به صورت سالیانه یا برای مدتی مشخص، قسمتی یا کلیه صندلی های مسیرهای هوایی را از شرکت هواپیمایی اخذ نموده و سپس بلیط این صندلی ها را به مسافران خود می فروشند. در طی این فرآیند به شرکت های خدمات مسافرتی چارتر کننده و شرکت هواپیمایی یا همان ایرلاین ها که صندلی ها را فروخته اند چارتر دهنده می گویند. همانطور که بیان شد در این شرایط شما بلیط را دیگر از ایرلاین ها تهیه نمی کنید بلکه از چارتر کننده ها خریداری نموده و پول بلیط را نیز به آنها تحویل می دهید. با توجه به این ساز و کار، شرایطی به وجود می آید که قیمت بلیط هواپیما با نوسان مواجه می گردد و وابسته به شرایط دفاتر خدمات مسافرتی می باشد. عید نوروز و فصل تابستان مسیرهای پروازی از ترافیک بالایی برخوردار هستند که خود دلیلی بر چارتر پرواز می باشد. مسیرهای دیگری همچون بلیط هواپیما استانبول و دبی نیز که همیشه با استقبال مواجه بوده دارای بیشترین چارتر بلیط پرواز هستند که به صورت سالیانه برقرار می شود. اکنون به نکته ای اشاره می کنیم که برای شما حتما جالب است، وقتی به لحظه حرکت چارتر پرواز های مختلف نزدیک می شویم به دلیل اینکه اگر چارتر بلیط پرواز ها فروخته نشود، هزینه صندلی خالی را باید چارتر کننده یا همان آژانس مسافرتی متحمل بشود، قیمت بلیط چارتر کاهش می یابد و شما می توانید در این شرایط اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتر نمایید که در ادامه این مقاله به شما روش های خرید بلیط چارتر با قیمت مناسب را معرفی می کنیم.

چارتر به چه معنا است؟

بلیط چارتر ، رزرو بلیط چارتر ، رزرو آنلاین بلیط چارتر ، پرواز چارتر ، خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط پرواز چارتر

 

حتما به هنگام خرید بلیط هواپیما داخلی یا بلیط خارجی به اصطلاح چارتر برخورده اید اما شاید معنای دقیق این عبارت را ندانید اکنون در این قسمت به بررسی چارتر می پردازیم. اصطلاح چارتر یعنی چیزی را دربست گرفتن و عبارت چارتر کردن مختص هواپیما و پرواز نمی باشد. این اصطلاح می تواند برای خرید بلیط قطار، رزرو هتل، اتوبوس، کشتی و هر وسیله نقلیه دیگر بکار برود که اکنون در این مقاله فقط به بررسی چارتر در حمل و نقل هوایی می پردازیم. اما چارتر پرواز یعنی چی؟ زمانی که یک فرد یا شرکت تصمیم می گیرد که قسمتی یا تمام صندلی های یک هواپیما را در یک مسیر پروازی برای زمانی مشخص یا به طور سالیانه اجاره نماید، در اصطلاح به این عمل می گویند که فرد پرواز را چارتر نموده است. فرض کنید شما صاحب شرکتی هستید که 100 نفر از کارکنان شما باید در طول هفته به طور مرتب در روزهای یک شنبه و سه شنبه در شهرهای مشخصی پرواز کنند. در این شرایط حتما برای شرکت شما با صرفه تر است که پروازهای یک شنبه و سه شنبه را برای کارکنان خود از یک شرکت هواپیمایی چارتر نمایید. به اصطلاح دیگر، چارتر کردن یعنی خرید عمده؛ در این خرید عمده شما مبلغ کمتری را بابت تک خرید می پردازید و به همین دلیل است که چارتر کردن بلیط پرواز ها سبب صرفه جویی بسیاری در هزینه ها می گردد.

بررسی ویژگی های بلیط چارتر

بلیط چارتر ، رزرو بلیط چارتر ، رزرو آنلاین بلیط چارتر ، پرواز چارتر ، خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط پرواز چارتر

 

بلیط چارتر هواپیما همانند بلیط سیستمی از ویژگی های مثبت و منفی برخوردار می باشد. قیمت بلیط چارتر همواره در حال تغییر بوده که از برتری های این نوع بلیط به حساب می آید. فقط کافی است مقداری به گشتن بپردازید تا بهترین انتخاب را از نطر هزینه انجام بدهید. آژانس های مسافرتی که تعداد زیادی صندلی چارتر شده در اختیار دارند در تلاش هستند که این صندلی ها را با سود کم و روش های تبلیغاتی به فروش برسانند. علت پاینن آوردن بهای بلیط چارتر در بعضی مواقع به همین دلیل است. شرکت های چارتر کننده برای بازگشت هزینه های خود باید صندلی های اجاره شده هواپیما را با بهای پایین بفروشند. به عنوان نمونه در ماه های کم سفر می توانید بلیط خود را با قیمت مناسب پیدا کنید. در ماه اسفند که اکثر مردم کشور در حال تمیزکاری و خرید سال نو هستند می توانید خرید بلیط هواپیما چارتر خود را انجام بدهید. اصطلاح تور لحظه آخری نیز به همین چارترها وابسته است، اما چرا تور لحظه آخری از قیمت پایین تری برخوردار است؟ یک آژانس که اقدام به برگزاری تور نموده، هتل و بلیط پرواز آن را نیز چارتر کرده است و علاقه ای ندارد که اتاق های هتل و صندلی های هواپیما خالی بماند به همین خاطر قیمت تور خود را پایین آورده تا مشتریان رضایت به خرید تور دهند که حاصل این فرآیند معامله برد برد می باشد که هم آژانس صندلی های هواپیمای خود را به فروش رسانده است و هم مسافر توانسته یک تور را با قیمت مناسب تهیه نماید. در سالیان گذشته شرکت های مسافربری برای اطلاع مسافران خود از وجود چنین تورهایی اقدام به ارسال پیامک، ایمیل و ... می نمودند تا آنان را با قیمت تورها آشنا سازند.

سامانه بلیط هواپیما گردشا

سامانه بلیط هواپیما گردشا با در اختیار داشتن اطلاعات کاملی پیرامون قیمت بلیط هوایپما، بلیط ارزان هواپیما، بلیط سیستمی، ایرلاین های متنوع و ... این شرایط را برای شما فراهم می نماید تا بتوانید بهترین انتخاب را با توجه به شرایط و خواسته های خود داشته باشید. ویژگی دیگر چارتر پرواز ها این است که تاریخ و زمان پرواز مشخص بوده و شما در ماه های پر مسافر با نبود بلیط خطوط پروازی مواجه نمی شوید. به طور کلی این طور می توان بیان نمود که خرید بلیط چارتر در فصل های کم سفر و در نزدیکی تاریخ پرواز از صرفه اقتصادی بیشتری برخوردار است و می توانید به جای بلیط سیستمی، بلیط چارتر هواپیما تهیه کنید. در فصل های به اصطلاح پر سفر مثل نوروز، تابستا و ... چون ترافیک پروازی بسیار زیاد است قیمت بلیط چارتر با بلیط سیستمی زیاد فرق نمی کند. علت آن نیز استقبال مسافران در این فصل ها جهت انجام تورهای خارجی و داخلی بوده و به تبع آن بلیط پرواز های چارتر نیز به آسانی به فروش می رسد. حتی مشاهده شده است که قیمت بلیط چارتر پرواز ها در این فصل ها از بلیط سیستمی نیز بیشتر می شود. اما خاطر نشان می کنیم که این قواعد با استثنا نیز همراه می گردد.

ایرادات بلیط پرواز های چارتر

بلیط چارتر ، رزرو بلیط چارتر ، رزرو آنلاین بلیط چارتر ، پرواز چارتر ، خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط پرواز چارتر

 

تا به الآن از حسن خرید بلیط هواپیما چارتر سخن گفته ایم. مهمترین برتری بلیط چارتر نیز تفاوت قیمت آن با بلیط سیستمی است. اما ایرادی که این نوع بلیط نسبت به بلیط سیستمی دارد با توجه به خدمات چارتر کننده تعیین می گردد. اما این به چه معنی است؟ مهمترین فرق میان بلیط سیستمی و بلیط چارتر در استرداد آن است همچنین این ایراد در تغییر زمان پرواز نیز مشاهده می شود. وقتی فردی بلیط چارتر هواپیما را تهیه می کند نمی تواند این بلیط را پس بدهد و حتی اگر این امکان را داشته باشد به احتمال زیاد جریمه پس دادن بلیط بسیار زیاد بوده یا با خود بلیط برابری می کند. به عبارت دیگر اگر شما بلیط هواپیما استانبول را به صورت چارتر تهیه نمایید و بعدا از خرید پشیمان بشوید ممکن است چارتر کننده کل مبلغ بلیط را به عنوان جریمه دریافت کند. نکته ی دیگری که باید به آن اشاره نمود این است که اگر مشکلی به هنگام پرواز برای شما پیش بیاید؛ مثلا بارتان گم بشود، پرواز لغو بشود یا با تاخیر مواجه بشود و ... کلیه این مسئولیت ها بر عهده شرکت هواپیمایی و ایرلاینی می باشد که بلیط برای آنها است و چارتر کننده هیچ مسئولیتی در این خصوص ندارد.

خرید بلیط چارتر از گردشا

به احتمال زیاد اگر این مقاله را تا اینجا دنبال کرده باشید با بلیط چارتر هواپیما حتما آشنا شده اید. اما خرید از گردشا چه فوایدی دارد. بارها دیده شده است که کاربران از آژانس ها و سایت های غیر معتبر اقدام به خرید بلیط هواپیما چارتر می نمایند و بعدا با مشکل مواجه می شوند. اما مزیتی که گردشا نسبت به سایر سامانه ها دارد در این است که تنها بلیط چارتر شرکت ها و آژانس های مسافرتی معتبر را ارائه می نماید و این گونه باید گفت که از اعتبار چارتر خیالتان راحت باشد. شما در سامانه گردشا کافی است مقصد خود را انتخاب نمایید تاریخ پرواز و نفرات را وارد نمایید و پس از زدن دکمه جستجو از لیست نمایش داده شده بلیط مناسب خود را انتخاب نمایید. به طور خلاصه این گونه باید بیان نمود که بلیط پرواز های چارتر در شرایط زمانی خاصی که ترافیک کمی را شاهد هستیم یا به تاریخ پرواز نزدیک می شویم، قیمت چارتر کاهش می یابد. بلیط چارتر امکان استرداد و تغییر تاریخ پرواز ندارد پس حتما پیش از خرید بلیط از حتمی بودن سفر خود اطمینان پیدا کنید. اگر به خاطر شغل خود باید دائما در سفر باشید این نوع بلیط برای شما مفید است. حتی اگر مدیر شرکتی هستید که کارمندان آن دائما در حال سفر با همواپیما هستند می توانید از چارتر پرواز استفاده نمایید. سامانه گردشا همواره در کنار شما خواهد بود تا بتوانید مناسب ترین چارتر بلیط هواپیما را تهیه نمایید. همچنین سامانه رزرو هتل گردشا نیز برای اقامت شما آماده ارائه خدمت به شما می باشد. رزرو هتل مشهد، رزرو هتل کیش، رزرو هتل استانبول و رزرو هتل دبی از جمله شهرهایی می باشد که می توانید در آنها رزرو هتل انجام بدهید. کارشناسان و مشاوران گردشا آماده پاسخگویی به مشکلات شما می باشند، پس هر وقت که نیاز به مشاوره داشتید با ما تماس گرفته تا همکاران ما با صبوری و آرامش شما را راهنمایی کنند.

چارتر پرواز چگونه است؟

بلیط چارتر ، رزرو بلیط چارتر ، رزرو آنلاین بلیط چارتر ، پرواز چارتر ، خرید بلیط هواپیما چارتر ، بلیط پرواز چارتر

 

وقتی تمام یا بخشی از صندلی های یک هواپیما توسط یک آژانس مسافرتی اچاره می شود که اکثرا در مسیرهای پر رفت و آمد شاهد چارتر بلیط هستیم. اکثر این صندلی ها برای تورهای گردشگری  استفاده می شود و یا به صورت مستقل به فروش می رسد. وقتی به زمان پرواز نزدیک می شویم در صورتی که صندلی خالی بماند، چارتر کننده دچار ضرر می شود در نتیجه شروغ به پایین آوردن قیمت بلیط چارتر می نماید که این باعث ارزان تر شدن بلیط می گردد. بلیط چارتر قابل استرداد نمی باشد و نمی توان آن را کنسل نمود. گردشا با ارائه خدمات بی نقص خود در حوزه چارتر بلیط هواپیما های داخلی و خارجی می کوشد تا بهترین لحظات را برای شما رقم بزند.

بلیط چارتر برای چه مسیرهایی است؟

بلیط پرواز های چارتر اکثرا برای مسیرها و پروازهای پر رفت و آمد انجام می شود. آژانس های مسافرتی با اجاره نمودن قسمت یا بخشی از صندلی های هواپیما، آن پرواز را چارتر می کنند. شهرهای زیارتی و توریستی جز مقاصد بیشتر پروازهای چارتر می باشد. در سامانه گردشا شما می توانید چارتر بلیط پرواز های داخلی و خارجی را پیدا نموده و آنها را تهیه کنید. از مسیرهای پر رفت و آمد داخلی می توان به مشهد، کیش، اصفهان و ... اشاره نمود. مسیرهای پر رفت و آمد خارجی نیز شامل تایلند، پوکت، بانکوک، مسکو، شانگهای، پکن، آنتالیا، استانبول و ... می باشد. شما برای خرید بلیط چارتر از سامانه رزرواسیون گردشا کافی است مقصد خود را وارد نمایید و تاریخ و تعداد مسافران نیز در قسمت های مربوط قرار می دهید. سپس بر روی جستجو زده و از لیست پروازهای نمایش داده به شما، می تواند چارتر بلیط مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید. سامانه گردشا یکی از بهترین وب سایت ها در حوزه رزرواسیون، خرید بلیط هواپیما چارتر داخلی و خارجی بوده که در کنار تمامی این خدمات می توان بلیط ارزان نیز تهیه نمود، رزرو هتل انجام داد و سفری آسوده را تجربه نمود. قابل ذکر است که کارشناسان و مشاوران گردشا همواره آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شما هستند. شما می توانید با مشاوران ما تماس گرفته و از آخرین وضعیت بلیط چارتر پرواز ها مطلع بشوید تا بتوایند بلیط مورد نظر خود را با قیمت مناسب و عالی تهیه کنید. گردشا با فراهم نمودن این سامانه می کوشد تا در کنار فروش بلیط هواپیما، سفری آسان و راحت را برای شما رقم بزند. اگر بخواهیم به برتری این سامانه نسبت به سایر سامانه ها اشاره نماییم، جامع بودن این سامانه در حوزه پروازهای چارتر می باشد که توانسته نظر اکثر مسافران و کاربران را به خود جذب نماید.

برچسب ها {{item.name}}
;