علت تکان های هواپیما - گردشا

علت تکان های هواپیماحتما کسانی که تا به حال سوار هواپیما شده اند از تکان های هواپیما تجربه ای دارند و این تکان را احساس کره اند.

تکان های هواپیما به دلیل چاله های  هوایی ایجاد می گردد و چاله های هوایی به دلیل آشفتگی هوایی ایجاد می گردد که سبب تکان های هواپیما می شود.

تمام تلاش شرکت ها و خلبان ها بر این است که از این چالها  دوری کنند اما برخی از چاله ها اجتناب ناپذیرند و  هواپیما با آن برخورد می کند.اما بر خلاف تصور برخی این تکان ها خطرناک نیست و می توان آن را کنترل نمود.

تلاطم هوایی چیست؟

تلاطم هوایی درمتون علمی جابجایی سریع هوا در نتیجه دو جریان هوا که با سرعت متفاوت هستند گفته می شود و این به دلیل فشار جو ،جریان های جت، جریان هوای کوه ها و یا طوفان ها و گردبادها است. بیشتر این حادثه در مناطق کوهستانی رخ می دهد و گاهی نیز در محل برخورد بادهای شمال شرقی و جنوب شرقی رخ می دهد.

به طور  کلی چاله های هوایی بی خطر هستند و جای نگرانی از این بابت نیست.

در برخی موارد این تکان ها سبب جراحت می شود ولی در بیشتر موارد مشکلی رخ نمی دهد و سبب جراحت نخواهدشد.

لازم به ذکر است که خلبان ها می دانند که این حوادث چه موقع رخ می دهد و اوضاع را کنترل خواهند کرد.

گاهی اوقات در هوایی آرام و بدون وجود هیچ گونه مشکلی هواپیما دچار تکان های شدید می شود. در این حالت بیشترین خسارت وارد می شود چرا که همه با خیال راحت نشسته و کمربندهای خود را نبسته اند.

به دلیل گرم شدن هوا ممکن است این تکان ها افزایش یابد چرا که هوای جهان هر روز گرم تر می شود.

ابدا نگران سقوط نباشید چرا که این تکان ها سبب سقوط نمی شود.

ممکن است دانش بشری به درجه ای برسد که با اشعه ماورا بنفش بتواند این چاله ها را کنترل نماید .

در نهایت بدانید که خلبان ها با همه این موارد آشنا هستند و می توانند این  تکان ها را کنترل نمایند.

تکان های هواپیما نیز بخش از لذت سفر هستند و نباید نگران چیزی باشید فقط لبخند بزنید وآرامش خود را حفظ نمایید.

سفر کردن علاوه بر خوشی های که دارد ممکن است سبب سختی و فشار نیز بشود از این رو باید در سفر صبور بود و خود را کنترل نمود. برای این که همه سختی های سفر بر شما آسان گردد و هزنیه های سفر کنترل شود بهتر است برای سفر کردن از بلیت ارزان هواپیما استفاده کنید تا بتوانید سفری کم هزینه داشته باشید. خرید بلیط هواپیما پرواز های خارجی نیز همیشه گران نیست و می توان با هزینه های پایین تر سفرهای ارزان را تجربه نمود.

برچسب ها {{item.name}}
;