چرا هواپیما ردیف 13 ندارد؟ - گردشا

چرا هواپیما ردیف 13 ندارد؟عدد 13 در اکثر هواپیما وجود ندارد و ردیف 13 را شما نمی توانید در هواپیماهای جهان بیابید. بشر همواره با عقایدی که پذیرفته زندگی می کند و گاه این عقاید خلاف واقع بوده و برگرفته از خیالات و اوهام و خرافات است. اما جای تاسف است که این عقاید در زندگی پیشرفته ما نیز اثر می گذارد و تاثیر آن را در زندگی خود می بینیم.

در حال حاضر برخی از شرکت های معروف هواپیمایی در جهان مانند ایر فرانس، ایر نیوزلند و ایرترن ایبریا و لوفت هانزا از این روش برای تردد خود استفاده می کنند و صندلی های آن عدد 13 را ندارد

آموزش برنامه نویسیآموزش برنامه نویسی

چرا عدد 13 از صندلی های هواپیما حذف شد؟

برای اولین بار شخصی به دلیل این که عدد 13 نحس است آن را از صندلی های هواپیما حذف نمود و این کار تا به امروز ادامه دارد و اگر برخی از شرکت ها بخواهند عدد 13 را در هواپیما جای دهند باید هزینه هنگفتی را بپردازند.

برخی از کارشناسان معتقدند که بسیاری از مردم بر روی صندلی های عدد 13 نمی نشینند و از این رو بهتر است عدد 13 در ردیف های هواپیما وجود نداشته باشد تا بلیط هوایپما ها به فروش برسد. این عقیده در بسیاری از کشورهای جهان وجود دارد و دیگر شرکت های هواپیمایی به چنین روشی عادت کرده اند و عدد 13 در بسیاری از خطوط هواپیمایی جهان وجود ندارد.

جالب است که بدانید این موضوع منحصر عدد 13 نیست و در برخی از کشورها عدد 17 نیز نحس می باشد. در ایتالیا انگلیس و برزیل مردم عدد 17 را نحس و مایه بدبختی می دانند.

اما بدون اغراق سفر کردن از ضروریات بشر است و باید سفر کرد اما سفر کردن با هزینه کم نیز ممکن است و شما می توانید با تهیه بلیت ارزان قیمت هواپیما سفر کنید. بلیط های پروازهای خارجی نیز گاهی به صورت ارزان قیمت به فروش می رسد و شما می توانید با پرداخت هزینه کم سفر کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;