قیمت بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما ، قیمت بلیط چارتر ، قیمت بلیط سیستمی ، خرید بلیط هواپیما ، قیمت آنلاین بلیط هواپیما

 

قیمت بلیط هواپیما از اهمیت بخصوصی برخوردار است مخصوصا به هنگام سفرهای هوایی. انتخاب بلیطی مناسب برای سفر با خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد. چون در این حالت تعداد افراد سفر کننده افزایش می یابد و در نتیجه هزینه ی کلی سفر شما بالاتر خواهد رفت. برای سفر می توانید بلیط هواپیما، بلیط قطار، اتوبوس و ... تهیه کنید تا سفری مناسب را تجربه کنید. پس با انتخاب بلیطی اقتصادی و مناسب هزینه های سفر خود را مدیریت کرده اید. به هنگام تهیه ی بلیط هواپیما باید به این نکته توجه داشته باشید که قیمت های بلیط هواپیما به دو دسته تقسیم می شوند و هر کدام از این دسته ها دارای شرایط مختلفی می باشند که در قیمت بلیط هواپیما بسیار تاثیر گذار است که در اینجا ما به بررسی آنها خواهیم پرداخت. این دو دسته بندی بلیط ها عبارتند از بلیط چارتر و بلیط سیستمی؛ بلیط های سیستمی قیمتی متغیر ندارند، که این نکته خود در نرخ خرید آنها و هم در نرخ لغو اینگونه بلیط ها، تابع سازمان هوایی کشور هستند. در رزرو بلیط هواپیما می توانید از خرید بلیط هواپیما، قیمت بلیط هواپیما، رزرو بلیط هواپیما و سایر خدمات مرتبط به بلیط هواپیما در گردشا مطلع شوید.

ویژگی های بلیط چارتر

قیمت بلیط هواپیما ، قیمت بلیط چارتر ، قیمت بلیط سیستمی ، خرید بلیط هواپیما ، قیمت آنلاین بلیط هواپیما

 

بلیط چارتر بلیطی است که در اغلب اوقات قیمتی پایین تر از قیمت بلیط اصلی به فروش رفته ی هواپیما دارد و این تغییر قیمت بلیط هواپیما باعث شده است تا بسیاری از مسافران هواپیما بلیط چارتر رو به عنوان بلیط پرواز خود انتخاب کنند و با پرداخت قیمتی مناسب تر هزینه ی سفر خود را کاهش دهند. این نوع بلیط به تبع از بلیط‌های سیستمی‌ ارزان‌ تر می باشند. معمولا آژانس های هواپیمایی یا شرکت های خدمات مسافرتی این نوع بلیط ها را در اختیار دارند زیرا آنها از پیش تعدا کثیری از صندلی های هواپیمایی را پیش خرید می کنند و بلیط های چارتر متنوعی را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. با این اوصاف قیمت بلیط هواپیما چارتر را خودشان تعیین می کنند و در لیست منوی پرواز هایشان قرار می دهند. قیمت بلیط هواپیما چارتر داخلی و بلیط خارجی بسته به تعداد تقاضای مسارفران است به طور مثال: در ایام عید نورز و یا تعطیلات تابستانی و مناسبت های مذهبی قیمت این نوع بلیط بالا می رود. مثلا بلیط هواپیما استانبول در این مواقع از قیمت بالاتری برخوردار است. این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که هر چه به زمان پرواز نزدیک تر که می شود قیمت بلیط هواپیما چارتر در آژانس های هواپیمایی پایین تر می آید. در بلیط چارتر قیمت بهای بلیط هواپیما برای بزرگسالان و کودکان و نوزادان به یک اندازه می باشد. بلیط چارتر را نمی‌توانید مانند بلیط‌های سیستمی لغو و کنسل کنید یا حتی پس دهید.

منظور از بلیط سیستمی چیست؟

قیمت بلیط هواپیما ، قیمت بلیط چارتر ، قیمت بلیط سیستمی ، خرید بلیط هواپیما ، قیمت آنلاین بلیط هواپیما

 

بلیط سیستمی بلیطی است که قیمتی یکسان دارد و هیشه نرخ آن ثابت بوده و فرقی هم نمی کند که این نوع بلیط را از خود شرکت هواپیمایی یا آژانس های مسافرتی تهیه کنید زیرا نرخ و قیمت آنها در بلیط سیستمی یکسان می باشد. قیمت بلیط هواپیما سیستمی را خود شرکت هواپیمایی طبق نرخ مصوبه تعیین می کند و تفاوت بارز این نوع بلیط با بلیط چارتر در این است که دست شما باز تر است برای انتخاب صندلی مورد نظر و تایم زمانی پروازتان. در صورت لغو بلیط سیستمی تحت هر شرایطی شرکت موظف می باشد که مبلغی را به عنوان قرامت از بلیط رزروی شما کسر کند و مابقی را به شما باز گرداند. فرآیند پرداخت پول شما به این صورت می باشد که مبلغ جریمه محاسبه می گردد و پس از کم کردن آن از کل پول پرداختی شما طی 24 ساعت کاری مبلغ مورد نظر به حسابتان واریز می گردد ولی تعدادی از شرکت ها هم هستند که به صورت آنلاین بلافاصله مبلغ را واریز می کنند. یکی دیگر از تفاوت های بلیط سیستمی با بلیط چارتر در این است که در این نوع بلیط بهای پرداختی بلیط برای بزرگسالان،کودکان و نوزادان متفاوت می باشد و شما هزینه ی یکسانی برای آنها پرداخت نمی کنید و هر کدام قیمت مختص به خود را دارد اگر بچه هایی در سنین مختلف دارید این نوع بلیط برای شما بسیار مناسب است. اما نکته ای برای سفر شما ذکر کنیم که می تواند مفید باشد، پیش از هر اقدامی نسبت به خرید بلیط، اگر سفر شما گردشگری و توریستی می باشد حتما رزرو هتل خود را انجام بدهید. سامانه رزرو هتل گردشا شرایطی را فراهم نموده است که در شهرهای داخلی مانند رزرو هتل مشهد، رزرو هتل کیش و ... تا شهرهای خارجی مانند رزرو هتل استانبول، رزرو هتل دبی و ... را بتوانید با کارت شتاب رزرو نمایید.

قیمت بلیط هواپیما : چارتر

قیمت بلیط هواپیما ، قیمت بلیط چارتر ، قیمت بلیط سیستمی ، خرید بلیط هواپیما ، قیمت آنلاین بلیط هواپیما

 

قیمت بلیط هواپیما چارتر بستگی به تعداد صندلی هایی دارد که توسط آژانس هواپیمایی یا مسافرتی خریداری می شوذ در اغلب اوقات تمامی صندلی ها (در یه سری موارد تعدادی از آنها توسط این شرکت ها) پیش خرید می شود و سپس نسبت به تعرفه های خود قیمت گذاری می کنند و یا به مجموعه ای دیگر اجاره می دهند. این نوع پرواز ها بیشتر در مسیر های پر رفت و آمدی مثل تهران-مشهد کاربردی می باشد. صندلی های بلیط چارتر هم به صورت مستقل و هم به صورت تورهای گردشگری فروخته می شوند. از آنجایی که هزینه های پر نشدن صندلی های اجاره شده بلیط چارتر توسط آژانس‌ هواپیمایی اجاره کننده باید پرداخت شود. از این جهت در صورت خالی ماندن صندلی در پرواز های چارتر قیمت آن نیز پایین تر می آید و با قیمت ارزان تری (بلیط ارزان هواپیما) به فروش می رسد. طریقه ی فروش بلیط چارتر توسط آژانس های هواپیمای به این صورت می باشد که در ابتدا ایرلاینی که قصد به فروش رساندن بلیط های چارتر را دارد، مشخص شده و سپس به سمت پرواز چارتر هدایت می شود. و در آخر می توانید از درگاه مشخص شده بلیط خودتان را تهیه نمایید.

قیمت بلیط هواپیما : سیستمی

قیمت بلیط هواپیما ، قیمت بلیط چارتر ، قیمت بلیط سیستمی ، خرید بلیط هواپیما ، قیمت آنلاین بلیط هواپیما

 

از مورخ 94/3/25 قیمت بلیط هواپیما سیستمی بر اساس قوانین ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشور آزاد سازی شد. بدین ترتیب قیمت بلیط های هواپیمایی برای مسیر های مختلف سقف و کف مشخصی دارد. به طور مثال در گذشته قیمت بهای بلیط یک سری تهران به مشهد بدون توجه به محدودیت زمانی با در نظر گرفتن کیفیت خدماتی در رنج ثابت قرار داشت. ولی حالا قیمت سقف و قیمت کفی برای آن در نظر گفته شده است. با این اوصاف آژانس های هواپیمایی و شرکت های هواپیمایی از این به بعد این اجازه را دارند که قیمت بلیط هواپیما های خود را نسبت به خدمات پروازی و سایر کلاس ها تا حدود 30 درصد بالاتر از نرخ مصوبه به فروش برسانند. شرکت های هواپیمایی طبق قانون ابلاغی از طرف سازمان هواپیمایی کشور نمی توانند در فروش بلیط از دامنه ای که برایشان مشخص شده نفوذ کنند.    

برچسب ها {{item.name}}
;