آیا پرواز با هواپیما برای نوزاد خطرناک است؟ - گردشا

آیا پرواز با هواپیما برای نوزاد خطرناک است یا خیر؟ این سوالی است که والدین هنگام سفر با هواپیما از خود می پرسند و ممکن است نگران آن باشند. هواپیما جذابیت های زیادی دارد اما ممکن است خطراتی را نیز به دنبال داشته باشد این مطلب به شما کمک می کند تا خطرات هواپیما برای نوزاد را بدانید وسپس خود را برای سفر آماده نمایید.

برخی از خطراتی که نوزاد را تهدید می کند به شرح زیر است :

گوش های نوزاد

تغییر فشار جو در هواپیما  سبب می شود که به گوش فشار وارد شود  و سبب گوش درد نوزاد گردد از این رو بهتر است کودک شیشه شیر و یا پستانک را بمکد تا فشار بر گوش او کنترل شود. این موضوع ممکن است گاهی برای کودک خطرناک باشد و از این رو والدین باید جدا مراقب فرزند خود باشند تا خطری متوجه نوزاد نباشد.

تنفس نوزاد

در طول سفر فشار کابین از فشار زمین کمتر است و البته برای کودکانی که تنفس آنها مشکلی ندارد ایجاد درد سر نمی کند اما برای کودکی که نارس است و یا مشکل ریوی دارد سفر باید تا یک سالگی به تعویق بیفتد و یا از اسپری کمکی  استفاده شود.

وسایل ضروری

 برای این که اثرات خطر هواپیما بر روی نوزاد را کم کنید وسایل ضروری مانند پتو پستانک و... را در اختیار داشته باشید تا در مواقع ضروری ازآن  استفاده کنید و خطرات هواپیما را کاهش دهید.

غذای نوزاد

در صورتی که کودک شما غذای کمکی مصرف می کند غذای او را همراه ببرید شیر خشک ، شیر دوشیده و آب میوه منعی ندارد و شما می توانید آنر ا  همراه خود ببرید .

به خاطر داشته باشید که هواپیما محل تجمع انواع  میکروب هاست از این رو سعی کنید کمتر به اطراف خود دست بزنید چرا که آلودگی دستان شما سبب می شود که نوزاد شما هم بیمار شود.

برای این که خطر هواپیما را برای کودکتان کم کنید سعی کنید داروهای ضروری او را همراه داشته باشید و فراموش نکنید. توصیه می کنیم قبل از سفر دارو را روی  نوزاد امتحان کنید تا از اثرات آن مطلع شوید. اطمینان داشته باشید که اگر همه موارد ایمنی و ضروری را با دقت رعایت کنید هواپیما برای نوزاد کم خطر است و در غیر این صورت ممکن است عوارض جبران ناپذیری به کودک شما تحمیل کند.

قبل از سفر با هواپیما تحقیق کنید که آیا بلیت های ارزان هواپیما برای سفر موجود است یا خیر؟ چرا که بلیط هواپیما های مختلفی برای پروازهای خارجی و داخلی وجود دارد و شما می توانید با اندکی هوشمندی بلیط ارزان هواپیما بخرید.

برچسب ها {{item.name}}
;