انجام چه کارهایی در هواپیما ممنوع است؟ - گردشا

انجام چه کارهایی در هواپیما ممنوع است؟سفر برای همه انسان ها جذاب است و برای این که در سفر راحتی بیشتری داشته باشیم بهتر است از برخی کارها اجتناب کنیم و آن را انجام ندهیم.

سفر با هواپیما سفری متفاوت از سفر در زمین است و باید به برخی نکات توجه  نمود. تفاوتی نمی کند که پرواز شما خارجی باشد یا شما قصد دارید با بلیط های ارزان هواپیما برای  قیمت داخلی را تهیه کنید در هر صورت بایدبه برخی نکات توجه داشته باشید.

هنگامی که هواپیما برمی خیزد و یا فرو می نشیند از خوابیدن اجتناب کنید

هنگامی که هواپیما بلند می شود و یا فرو می نشید سعی کنید بیدار باشید چرا که در این حالت فشار بسیاری بر بدن شما وارد می شود و در صورتی که خواب باشید این فشار  افزوده می شود. برای این که این فشار را کنترل نمایید  موارد زیر را اجرا کنید.

نفس خود را فرو برده و بعد از چند ثانیه خارج کنید.

همراه خود آدامس داشته باشید تا بتوانید  این فشار را کنترل کنید.

مانع از خمیازه خود نشوید و براحتی خمیازه بکشید.

اگر در این مواقع خواب باشید مکن است به گوش شما آسیب برسد و یا در مواردی دچار سرگیجه و خون دماغ شوید.

حالت خود را تغییر دهید

نشستن در یک حالت برای سلامتی شما ضرر دارد بخصوص اگر سفر طولانی باشد که در این صورت ضرر بیشتری به سلامتی شما می زند  و مممکن است خون در بدن لخته شود که اثرات جبران نا پذیری بر بدن دارد. برای جلوگیری از این موضوع سعی کنید گاهی برخیزید و قدم بزنید تا از ثابت بودن بدن جلوگیری نمایید.

گاهی ممکن است که شما نتوانید از جای خود برخیزید و مجبور باشید که در جای خود بنشینید در این صورت  بهتر است کارهای زیر را انجام دهید.

پاشنه پای خود را بلند کنید.

ماهیچه های خود را منقبض و منبسط کنید.

و فراموش نکنید که  این  کارها را باید هر چند لحظه یک بار انجام دهید  تا بدن شما از حالت ثبات خارج گردد و تحرک لازم را داشته باشد.

آب بنوشید

در طول سفر با هواپیما سعی  کنید آب بنوشید چرا که فضای هواپیما بسیار خشک است و رطوبت بدن شما کم می گردد از این رو سعی کنید تا می توانید از آبی که در هواپیما به شما داده می شود بنوشید تا در سفر دچار بیماری  نشوید و بدن شما سالم بماند.

از نوشیدن قهوه و چای پرهیز کنید

چای و قهوه نوشیدنی های بسیار لذیذی هستند که همواره مورد استفاده قرار می گیرند اما بهتر است از این نوشیدنی ها در هواپیما مورد  استفاده قرار نگیرد و از این نوشیدنی ها سفارش ندهید. در هواپیما باکتری های وجود دارد که ممکن است در صورت ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن  سبب بیماری گردد از اینرو سعی کنید به نوشیدن آب بسنده کنید و فقط آب بنوشید.

از خوردن زیاد در هواپیما پرهیز نمایید

برخی هنگام پرواز بسیار گرسنه می شوند و تمایل دارند غذا بخورند که این در حالت عادی مشکلی ندارد اما اگر بیش از حد نیاز بخورید ممکن از به سلامتی شما لطمه وارد شود و شما در ادامه سفر دچار مشکل شوید. به یاد داشته باشد در ارتفاع همه افراد تا سی درصد حس چشایی خود را از دست می دهند و به همین دلیل گرایش زیادی به خوردن پیدا می کنند.

خوردن نوشابه های گاز دار ممنوع

نوشابه های گاز دار  از خوردنی های هستند که بهتر است ابدا در هواپیما مصرف نشوند  چرا که در پرواز  گاز های بدن منبسط شده و و خوردن نوشابه های گازدارسبب می شود تا  معده شما آسیب ببیند و شما بیمار شوید.

از خوردن خوراکی هایی که افتاده است پرهیزکنید.

گاهی ممکن است در سفر خوراکی از دست شما بیفتد. در این صورت لطفا خوراکی را نخورید چرا که در هواپیما باکتری های زیادی وجود دارد و خوردن این نوع خوراکی ها باعث بیماری می گردد .

به کمر بند ایمنی خود فقط در موارد ضروری دست بزنید.

به طور کلی اشیا داخل هواپیما آلوده هستند و باید خیلی مراقب بود از این رو جز در موارد ضروری به کمربند ایمنی دست نزنید تا دست شما آلوده نگردد و بیمار نشوید.

کفش خود را از پای در نیاورید هانگونه که قبلا گفته شد هواپیما محیطی بسیار آلوده است و از این رو برای سفر های طولانی نیز کفش خودرا از پای در نیاورید.

استفاده از سرویس بهداشتی در طول  سفر

در طول سفر ممکن است شما به استفاده از سرویس بهداشتی نیاز پیدا کنید در این صورت حتما سعی کنید به سرویس بهداشتی بروید و به سلامتی خود را اهمیت بدهید.

در پرواز های خارجی سعی کنید همراه خود  کتاب های کوچک داشته باشید تا بتوانید مطالعه کنید و کمتر بخوابید.

 برای سفر کردن و پرواز کردن می توانید با خرید بلیط هواپیما تیک بان بهتربن گزینه ها را انتخاب کرده و پروازی به یاد ماندنی را تجربه کنید.

برچسب ها {{item.name}}
;