کشورهای مورد علاقه ایرانیان برای سفر

مقدمه

در این مقاله به بررسی 5 کشور برتری که ایرانیان می توانند برا ی تور تابستان 97 انتخاب کنند می پردازیم. در این میان کشور های ارمنستان، گرجستان، ترکیه، امارات، چین و تایلند برای این منظور انتخاب شده اند. به منظور سفر به کشور های مختلف باید به برخی مطالب اشراف داشته باشیم که از جمله ی آنها می توان به جمعیت، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا، دین و مذهب، فرودگاه ها و ... اشاره کرد. در این مطلب سعی بر آن است تا مقاصد خود را بیش از پیش بشناسید.

تور تابستان 97 : ارمنستان

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی ارمنستان:

ارمنستان در شمال غربی آسیا و در بخش جنوبی کوه‌های ارمنستان در قفقاز جنوبی قرار دارد و با کشور های ترکیه، گرجستان، ایران و آذربایجان هم مرز است. کشور ارمنستان قاره ای با کوه‌های بلند و آب و هوای کوهستانی می باشد. بخش وسیعی از سرزمین ارمنستان 900 متر بالاتر از سطح دریا است. در طول فصل تابستان، روزها به مراتب گرم و خشک با درجه حرارت بالاست که هر چقدر که به شب نزدیک می‌شویم هوا کاهش دمای قابل ملاحضه ای دارد. در فصل زمستان هوا بسیار سرد  بوده و معمولا با بارش زیاد برف همراه می باشد. از ماه‌ می تا ژوئن و از سپتامبر تا اکتبر بهترین زمان برای دیدن این کشور زیباست، دقیقا زمانی که هوا گرم بوده اما این گرما و خشکی هوا ملایم است.

این کشور هر 4 فصل را با رنگ های زیبا را در خود جای داده است. برخلاف ایده رایج در خصوص سفر به ارمنستان تور تابستان 97 در ایام گرم سال، اکثر گردشگران معتقدند که اهمیت چندانی ندارد چه زمانی را برای مسافرت به ارمنستان انتخاب کنید. همیشه در ارمنستان چیز خاصی برای تجربه یا امتحان کردن وجود دارد.

جمعیت و دین ارمنستان:

جمعيت کنونی ارمنستان ۳ ميليون نفر است كه يك سوم آن ساكن ايروان هستند. از نظر قومی جمعيت ارمنستان يكپارچه است به این معنا که بیش از ۹۵ درصد از جمعیت این جمهوری را ارمنيان تشکیل می دهند. ارامنه همچون ایرانیان خود را آریایی می دانند و از نظر فرهنگی شباهت های زیادی با ایرانیان دارند  که به تاریخ این دو کشور بر می گردد. زبان ارمنستان ارمنی نامیده می شود که همانند زبان های دیگر دنیا دارای گویش های مختلفی است. زبان ارمنی در سال ۴۰۶ میلادی، توسط مسروپ ماشتوتس اختراع شد که برگرفته از ۳۹ حرف است.

فرودگاه های شاخص ارمنستان:

فرودگاه‌هایYerevan Yegvard ، اربونی و فرودگاه بین المللی زوارتنوتس که در شهر ایروان، پایتخت ارمنستان واقع شده اند. فرودگاه کالینینو واقع در شهر تاشیر، فرودگاه استپاناوان در شهر استپاناوان، فرودگاه شیراک در شهر گیومری و فرودگاه گوریس در شهر گوریس.

 

تور تابستان 97 : گرجستان

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی گرجستان:

گرجستان در قفقاز اوراسیا واقع شده است. این کشور در خط اتصال اروپای شرقی و آسیای غربی قرار گرفته، از شمال با فدراسیون روسیه، از شرق با جمهوری آذربایجان، از جنوب با ارمنستان، و از جنوب غربی با ترکیه هم مرز بوده و در غرب هم مرز دریای سیاه است. گرجستان جمعیتی در حدود 3.7 میلیون نفر دارد. تاریخچه گرجستان به قلمروهای کولچیس و ایبری متصل است، این کشور از اولین کشورهایی بود که در قرن چهارم به مسیحیت روی آورد.

پایتخت گرجستان تفلیس است که نام آن یک کلمه قفقازی به معنی گرم است و به علت وجود چشمه های آب گرم اين منطقه به اين نام ناميده شده، شهر تفلیس حدود 29 بار ویران و مجدد بازسازی شد، اما ترکیب قدیمی شهر تا حد زیادی دست نخورده باقی مانده، همچنین در قسمت هایی از شهر که به تفلیس قدیم معروف است، آثاری از معماری اسلامی و خاورمیانه ای وجود دارد.

تور تابستان 97 زمان مناسبی برای سفر به گرجستان است زیرا آب و هوای گرجستان بی نهایت متنوع است. دو ناحیه اصلی اقلیمی وجود دارند که بخشهای غربی و شرقی کشور را از یکدیگر جدا می سازند. رشته کوه قفقاز ، نقش مهمی را در تعدیل آب و هوای گرجستان دارد و مانع نفوذ توده های هوای سرد شمال و روسيه به این کشور می شود. مرطوب ترین دوره ها در طول تابستان و بهار وجود دارند در حالیکه ماههای زمستان و تابستان، خشک ترین ماهها می باشند.

گرجستان سالانه میزبان شمار زیادی گردشگر از سراسر دنیاست، آب و هوا نقش بسزایی در زمان ازدحام گردشگران دارد. اما به دلیل تنوع شرایط در ناحیه های مختلف، در تمام ایام سال از گردشگر مملوع می باشد.

جمعیت و دین گرجستان:

اکثر مردم گرجستان مسیحی بوده و پیرو کلیسای ارتدکس گرجی هستند. پس از آن، اسلام در گرجستان به عنوان بزرگترین اقلیت دینی این کشور محسوب می‌شود. فرهنگ این کشور از عصر طلایی و رنسانس ادبیات در قرن 11 برخوردار بود. زبان گرجی و ادبیات کلاسیک گرجی شاعر شوتا روستاولی، در قرن نوزده پس از یک دوره طولانی آشفتگی ، با تکیه بر داستان نویسان عصر مدرن همچون گریول اوربلیانی ، نیکولوز باراتاشویلی، آکاکی تی سرتلی و بسیاری از افراد دیگر دوباره رواج یافت. فرهنگ گرجی تحت تأثیر یونان، امپراطوری روم و  امپراطوری بیزانتین و بعدها تحت تأثیر امپراطوری روسیه قرار گرفت که به عناصر اروپایی فرهنگ گرجی کمک نمود. گرجستان از نظر (در تور تابستان 97) اعتقادات و آداب و رسوم، موسیقی سنتی، تأتر، سینما و در کل هنر بسیار معروف است.

فرودگاه های شاخص گرجستان:

فرودگاه بین المللی تفلیس در شهر تفلیس پایتخت گرجستان، فرودگاه سوخومی درندا در شهر سوخومی، فرودگاه بین المللی باتومی در شهر باتومی، فرودگاه بین المللی کوتایسی در شهر کوتائیسی و ...

تور تابستان 97 : ترکیه

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی ترکیه:

ترکیه در نیمکره شمالی و در نقطه تلاقی دو قاره آسیا و اروپا است. این کشور در جنوب شرقی قاره ی اروپا و در جنوب غربی قاره ی آسیای میانه قرار دارد، سرزمین ترکیه به شکل مستطیل است. شکل هندسی منحصر به فرد آن تأثیر بسزایی در توسعه اقتصادی این کشور داشته. آسیای صغیر یا همان آسیای کوچک اصطلاحی جغرافیایی است که اکثر نویسندگان اروپایی درمورد به ترکیه بکار می برند.

ترکیه از سه جهت توسط دریای سیاه در شمال، دریای مدیترانه درجنوب و دریای ازه در غرب احاطه شده و همچنین در شمال غربی دریای مرمره وجود دارد که این دریا از سمت شمال به وسیله تنگه بسفر به دریای سیاه و از طریق تنگه داردانل به دریای اژه متصل می شود.

پایتخت ترکیه شهر استانبول بوده و از شهرهای مهم آن میتوان آنکارا، ازمیر، آدانا، آنتالیا، اورفا، وان و... را نام برد. شرایط آب و هوایی ترکیه همچون سایر کشور ها نقش زیادی در زمان ازدحام گردشگران خواهد داشت. کشور ترکیه دارای تنوعی عجیب از آب و هوای مدیترانه ای تا آب و هوای قاره ای‌ست. مناطق شمالی ترکیه، دارای آب و هوای اقیانوسی بوده در حالی که مناطق جنوب آن دارای آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. در کنار آن آب و هوای حاکم در مناطق داخلی خشک می باشد. به طورکلی ترکیه شامل 4 منطقه آب و هوایی به شرح زیر است:

1-سواحل جنوب و سواحل غرب با آب و هوایی مدیترانه ای 2-سواحل دریای سیاه با تابستان هایی گرم و زمستان هایی معتدل و مرطوب 3-بخش های شرق و شمال شرقی ترکیه با آب وهوایی کوهستانی 4-بخش های مرکزی فلات آناتولی با آب وهوای نسبتا خشک قاره ای

بهترین زمان برای سفر به ترکیه ، بهار و پاییز است. در این فصول هوا متعادل می باشد. مناطق جنوبی ترکیه در فصل تابستان و مناطق مرکزی و شمالی در فصل زمستان مورد توجه گردشگران هستند. در سردترین ماه های فصل زمستان ، اختلاف زیادی میان درجه حرارت ناحیه های ساحلی و مناطق سرد داخلی مشاهده می شود.

جمعیت و دین ترکیه:

جمعیت ترکیه در حدود 80 میلیون نفر بوده و موقعیت جغرافیایی ترکیه و همسایگی با کشورهای اروپایی، بر فرهنگ این کشور تاثیر بسزایی گذاشته و در شهرهای ترکیه تمامی محله ها دارای قهوه خانه می باشند و مردها زمان زیادی با دوستانشان در قهوه خانه ها نشسته و صحبت می کنند. مردم ترکیه به نظافت و آراستگی توجه زیادی دارند ، این امر باعث زیبایی مردم و شهرها شده است. مردم ترکیه به خاطر تلاقی با فرهنگهای اروپایی غیررسمی تر شده اند ولی با این وجود همچنان اصطلاحات مودبانه و تعارف در آنها وجود دارد.

در ترکیه اعتقاد به مذاهب گوناگون در میان اقوام مختلف مردم رواج دارد که می توانید در تور تابستان 97 با آن دست و پنجه نرم کنید. چیزی در حدوود 98 درصد مردم ترکیه را مسلمانان و 2 درصد را مسیحیان و کلیمیان و پیروان دیگر ادیان تشکیل می دهند.

فرودگاه‌های شاخص ترکیه:

فرودگاه بین المللی آتاترک در شهر استانبول، فرودگاه بین المللی صبیحه گوکچن در شهر استانبول، فرودگاه بین المللی اسن بوغا در شهر آنکارا، فرودگاه آنتالیا در شهر آنتالیا و ...

تور تابستان 97 : تایلند

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی تایلند:

کشور تایلند در جنوب شرقی آسیا قرار داشته و از شمال با لائوس و میانمار, از شرق با کامبوج, از جنوب با خلیج تایلند و مالزی و از غرب با دریای آندانان و برمه همسایه است. همچنین جمعیت این کشور نزدیک به 69 میلیون نفر می باشد.

تایلند انتخاب مناسبی برای افرادیست که به آب و هوای گرم علاقه دارند، در طول فصول سه گانه تایلند دمای هوا به ندرت از 25 درجه سانتیگراد پایین تر می آید. در بین ماه های نوامبر و فوریه هوا گرم و خشک با دمایی حدود 19 تا 33 درجه سانتیگراد می باشد و از ماه مارس تا می هوا گرم و دمای آن تا 42 درجه سانتیگراد میرسد و از ماه ژوئن تا اکتبر گرم و مرطوب بود همراه با باران است، ولی هرگز سرد نمی شود، حتی باران نیز گرم است.

جمعیت و دین تایلند:

تایلند ملقب به سرزمین لبخند است زیرا مردم آن تقریبا همیشه در هر موقعیتی لبخند میزنند. مردم این کشور همانند فرهنگ های آسیایی دیگر، احترام زیادی برای اجداد خود قائل هستند، در واقع یکی از مهم ترین جنبه های فرهنگ آنهاست به طوری که برای احترام به بزرگترها، در مقابل آنها خم می شوند.

مذهب رسمی تایلند، بودیسم تراوادا است که حدود 95 درصد از مردم تایلند، پیرو آن هستند. اکثر مردم بودایی تایلند، به اصول دینی خود، پایبند بوده و این امر در همه ابعاد زندگی تایلندی، نمودار است. در زمان بازدید از معبد ها و یا کاخ پادشاهی، گردشگران می بایست لباس مناسب به تن داشته و پیش از ورود کفش ها را درآورند. تایلندی ها علاوه بر نام اصلی، دارای نام غیررسمی و معمولا کوتاهی می باشند که با آن یکدیگر را صدا می زنند، تور تابستان 97 زمان مناسبی برای گذراندن زمان در میان این مردم است.

در کشور تایلند، رنگ های مختلف نشانگر روزهای هفته می باشند، به این ترتیب که زرد رنگ روز دوشنبه و از جایی که پادشاه کنونی در این روز متولد شده است، رنگ زرد نیز رنگ سلطنتی می باشد و وجود پرچم هایی به این رنگ در سراسر کشور، نشان دهنده حمایت تایلندی ها از پادشاهی است. مردم تایلند رابطه ای خوب با فیل ها داشته و این حیوانات جایگاه بالایی نزد این مردم دارند. فیل ها در نمادین بودن آنها برای پادشاهی، مذهب و ملت اهمیت زیادی دارند و در تاریخ، اسطوره و افسانه های تایلندی، این حیوانات همواره نقشی بسزایی داشته اند.

فرهنگ تایلندی ریشه در فرهنگ هند داشته و دوران طلایی آن به زمان پادشاهی آیوتایا بازمی گردد که آثار تاریخی بی نظیر و هم چنین رقص و نمایش تایلندی بر جای گذاشته است.

فرودگاه‌های شاخص تایلند:

فرودگاه بین المللی دن موئنگ در شهر بانکوک، فرودگاه بین المللی سووارنابومی در شهر بانکوک، فرودگاه بین‌المللی پوکت در شهر پوکت، فرودگاه Pattaya Airpark در شهر پاتایا و...

تور تابستان 97 : چین

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی چین:

کشور چین در نیم کره شمالی در قسمت شرقی قاره آسیا و ساحل غربی اقیانوس آرام قرار گرفته و هم مرز با دریای چین شرقی، خلیج کره، دریای زرد و بین کره شمالی و ویتنام است. در مقایسه می توان گفت این کشور پس از روسیه، کانادا سومین کشور پهناور جهان است. مرکز اداری، سیاسی چین، شهر پکن است. شهرهای مهم دیگر چین شانگهای، گوانگ ژو و کونیگ دائو و... می باشند.

مناطق مختلف چین دارای شرایط آب و هوایی گوناگونی هستند. ممکن است در یک استان هوا گرم بوده ولی در استانی که در فاصله زیادی از آن قرار گرفته است، هوا سرد و برفی باشد. به طور چین دارای پنچ نوع منطقه آب و هوایی است. از طرفی اکثر مناطق اين كشور در زمستان سرد و در تابستان گرم و بارانی می باشند.

تور تابسان 97 بهترین زمان برای سفر به کشور چین ماه های آوریل، می، سپتامبر و اکتبر است. در این ایام، مطبوع‌ترین آب و هوا در انتظار شما خواهند بود. از طرفی، سفر در سایر ماه‌های سال نیز از نظر زیبایی و دلپذیر بودن دست کمی از این ایام نداشته و از آنجا که از ازدحام جمعیت نیز خبری نیست، شاید سفری بهتر و راحت‌تر داشته باشد.

جمعیت و دین چین:

چین مذهب رسمی را بی خدایی می دانند, اگر چه که به دیگر مذاهب نیز آزادنه اجازه فعالیت داده اند, به چین یک کشور فوق العاده بزرگ و پهناور بوده که جمعیت آن برابر یک میلیاردو سیصد و هشتاد میلیون نفر است وسعت آن حدود 8 برابر ایران می باشد "تور تابستان 97" و در اقصی نقاط چین فرهنگ و اصالت های متفاوتی زندگی می کنند و در مقایسه با آسیا در چین بیش از 56 قومیت مختلف زندگی می کنند، بزرگترین قومیت چین، هان Chinese Han می باشد که بیش از 900 میلیون نفر جمعیت دارد و گروه های دیگر شامل تبتی , مغول , مانچوس , ناکسی و هژن می باشند و در حال حاضر کوچکترین قومیت چین هژن ها با جمعیتی بالغ بر 2000 نفر می باشند, به صورت قابل ملاحظه ای فرهنگ چینی ها خاص بوده و کمتر از جوامع غربی فرهنگی را پذیرفته اند, بطوریکه فرهنگ و دینشان و آیین و مذهب و کیش, زبان گفتگو , ازدواج کردن , موزیک و اخلاق چینی ها منحصر به خودشان است , در ادامه به توضیح در مورد فرهنگ چینی ها رسیدگی می کنیم .

کمونیست های صورتی که مساجد مسلمانان در گوانجو , ایوو و خصوصا ارومچی مستقر بوده, بیشترین تعداد مسلمانان چین در شهر ارومچی در شمال غرب چین زندگی می کنند .

مذاهب بودایی , چینایی یا تائویسم , اسلام ( بیشتر اهل سنت و کمی هم شیعه ) و مسیحی شامل کاتولیک ها و پروتستان در این کشور قانونی می باشند, بطوری که حتی قانون اساسی چین، اجازه فعالیت رسمی این ادیان را در سراسر چین وضع کرده، البته در گذشته ای این امکان وجود نداشت و در همین دهه های اخیر اجازه فعالیت آزادنه به ادیان دیگر در چین داده شده است. در نتیجه در تور تابستان 97 به راحتی می توان در چین زمان سپری کرد.

فرودگاه‌های شاخص چین:

فرودگاه بین‌المللی پکن در شهر پکن، فرودگاه پکن نانیوان در شهر پکن، فرودگاه بین‌المللی فوژو چنگل در شهر فوژو، فرودگاه بین‌المللی بایون گوآنگجو در شهر گوانگ‌ژو، فرودگاه بین‌المللی هنگ‌کنگ  در هنگ کنگ، فرودگاه بین‌المللی شانگهای هنگقیو در شانگهای، فرودگاه بین‌المللی شانگهای پودنگ در شانگهای و ...

تور تابستان 97 : امارات

آب و هوا و موقعیت جغرافیایی امارات:

امارات متحده عربی در شمال شرقی شبه جزيره عربستان، از شمال به خليج فارس ، از غرب به قطر و عربستان سعودی ، از جنوب به عمان و از شرق به دريای عمان منتهی می شود. امارات متحده عربی از هفت شيخ نشين تشكيل شده است كه عبارتند از: ابوظبی ، دوبی ، شارجه ، راس الخيمه ، فيجيره ، ام القوين و عجمان . امارات شامل حدود 200 جزيره است. ابوظبی بزرگترين شيخ نشين است و پس از آن دوبی مقام دوم را دارد.

بخش اعظم اين سرزمين از صحرا تشكيل شده، سواحل اين كشور، كه اكثر جمعيت در آن ساكن شده اند، عمدتا پوشيده از نمک زار است.همه بنادر امارات متحده در خلیج فارس و روبروی ایران واقع شده است و مسافتی حدود 650 کیلومتر را در طول خط ساحلی پوشش داده است.

آب‌های ساحلی فجیره غنی به کلسیم کربنات بوده و زمین حاصل خیز و ایده‌آلی برای تپه های مرجانی دارد که می توانید در تور تابستان 97 آن را مشاهده کنید. زندگی دریایی در این منطقه به واسطه ساختار مرجانی و گونه های موجود مانند کوسه‌های راه راه، ماهی‌های گرمسیری، طوطی ماهی و حتی کوسه وال‌ها بسیار غنی است، که غواصان ممکن است حد فاصل ماه های اوریل تا جولای آنها را مشاهده کنند.

تمام کسانی که در جستجوی آفتاب در سرتاسر جهان هستند به امارات سفر می کنند، زیرا این کشور از امتیاز تابش آفتاب در طول سال، آسمان آبی و بارش کم برخوردار است. تور تابستان 97 بهترین زمان سفر بین اکتبر و آوریل است که دما بین 25 تا 28 درجه سانتیگراد  است و خلیج مناسب شنا است. گرمترین موقع سال در طول ماه‌های بسیار گرم تابستان از ژوئن تا سپتامبر بوده که رطوبت هوا در این زمان غیر قابل تحمل می شود و دمای هوا به 45 درجه سانتیگراد می‌رسد. البته این کشور آمادگی چنین هوای گرمی را دارد.

جمعیت و دین امارات:

جمعیت امارات چیزی در حدود 9.3 میلیون نفر است. دولت امارات در صدد حفظ شکل‌های سنتی هنر و فرهنگ می باشد، اگرچه تغییرات چشمگیری در زندگی اجتماعی صورت گرفته، نگرش به زنان تغییر کرده است. در امارات، بر خلاف کشور همسایه اش عربستان، که سعی بر جلوگیری از رواج سایر ادیان دارند، کلیساهای بسیاری وجود دارد. به دلیل این که بسیاری از آسیایی‌ها، امارات را به عنوان وطن دوم خود پذیرفته‌اند و همچنین تعداد کمی مرکز و مدرسه اروپایی نیز وجود دارد.

فرهنگ دبی به صورت جدی ریشه در عقاید مذهبی اسلام داشته و معتقدند اسلام تنها یک مذهب نیست، بلکه یک روش زندگی است. بر خلاف برخی از نقاط دنیا که تصویری تند و افراطی از اسلام به جهانیان نشان داده اند، امارات بسیار معتدل و میانه رو می باشد. خارجی ها می توانند آزادانه مراسم مذهبی خود را انجام دهند.

فرودگاه‌های شاخص امارات:

فرودگاه بین‌المللی ابوظبی در شهر ابوظبی، فرودگاه بین‌المللی دبی در شهر دبی، فرودگاه بین‌المللی فجیره در شهر فجیره و...

 

برچسب ها {{item.name}}
;